Darmowa wysyłka od 250,00 zł

Blog

Sezon na alergię - jak rozpoznać i skutecznie łagodzić objawy kataru siennego?

Z początkiem wiosny wiele osób zaczyna odczuwać dolegliwości związane z alergią sezonową. Zwiększona liczba przypadków ma ścisły związek głównie z intensywnym pyleniem drzew, traw i chwastów. Jedną z najczęstszych reakcji alergicznych, pojawiających się w tym okresie, jest katar sienny. Kichanie, swędzenie i wodnisty wyciek z nosa, to tylko niektóre z uciążliwych objawów z jakimi przychodzi nam się zmagać. W tym artykule dokładnie wyjaśnimy czym jest katar sienny, jakie daje symptomy, co go wywołuje oraz jak łagodzić jego objawy, przy pomocy domowych sposobów i leków bez recepty na alergię.

 
Czytaj więcej
Ukąszenia komara – jak się chronić i co stosować na swędzenie po komarach i innych owadach?

W sezonie wiosenno-letnim zwiększa się aktywność owadów, w tym komarów, które potrafią skutecznie uprzykrzyć wypoczynek na świeżym powietrzu. Reakcja alergiczna na te insekty, objawia się często intensywnym swędzeniem, opuchlizną i zaczerwienieniem. Jednak u niektórych osób mogą pojawić się też inne niepokojące symptomy. Szczególnie niebezpieczne mogą być ukąszenia os. Warto zatem wiedzieć, jak chronić się przed owadami i co stosować, kiedy już dojdzie do ugryzienia.

 
Czytaj więcej
Sekret Morwy
Morwa biała to łatwa w uprawie roślina ozdobna i lecznicza, która wspiera walkę z cukrzycą, nadwagą i chorobami układu krążenia – sprawdź, jak ją wykorzystać.
Czytaj więcej
Salmonella enterica - charakterystyka, chorobotwórczość, występowanie w produktach spożywczych
Salmonella enterica wywołuje groźną zakaźną chorobę zwierząt i ludzi, jaką jest Salmonelloza, która powoduje podrażnienie i stan zapalny błony śluzowej żołądka i jelit. Najwięcej zachorowań występuje latem, gdyż trudno wtedy o zapewnienie potrawom odpowiedniej niskiej temperatury, szczególnie na imprezach zbiorowych: weselach, stołówkach czy na festynach, gdzie często występują zatrucia zbiorowe.
Czytaj więcej
Kamica Żółciowa - Czyli problemy z pęcherzykiem żółciowym
Choroba może przebiegać bezobjawowo do czasu wystąpienia tzw. kolki żółciowej czyli nagłych bólów brzucha, wymiotów, wzdęć, czasem zażółcenia powłok skórnych i spojówek (żółtaczka mechaniczna). Objawom ostrym może towarzyszyć zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie dróg żółciowych lub ostre zapalenie trzustki. Powikłania te wystepują w wyniku zaklinowania złogu
w szyjce pęcherzyka żółciowego.
Czytaj więcej
Kamień nazębny
Kamień nazębny to zmineralizowana płytka nazębna. Jest on widoczny gołym okiem. Jego chropowata powierzchnia łatwo ulega przebarwieniom barwnikami pochodzącymi ze spożywanych pokarmów. Tak więc u osób często pijących kawę lub herbatę oraz u palących papierosy kamień nazębny będzie bardziej widoczny. W odróżnieniu od osadu, który ma miękką konsystencję, kamień nazębny jest na tyle twardy, że nie można go usunąć stosując domowe sposoby higieny jamy ustnej, takie jak szczotkowanie zębów, nitkowanie powierzchni stycznych czy płukanie jamy ustnej antybakteryjnymi płukankami.
Czytaj więcej
Rehabilitacja po urazie
Rehabilitacja po urazach jest niezbędna, szczególnie istotna u osób w wieku senioralnym, ponieważ każdy uraz, złamanie, skręcenie lub zwichnięcie skutkuje unieruchomieniem kończyny na dłuższy czas. W związku z tym, kończyna pozbawiona jest ruchu, a tym samym pracy mięśni. Mięśnie stają się wiotkie i słabsze. Prowadzi to do stanu, w którym ochrona mięśniowa nie jest wystarczająco stabilna by utrzymać kościec w bezpiecznej pozycji.
Czytaj więcej
Profilaktyka - czyli jak zadbać o dobrą kondycję układu sercowo-naczyniowego
W dzisiejszych czasach przy obecnym wszechogarniającym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze, a mianowicie o zdrowiu. Codzienne wyzwania i obowiązki, jakie wypełniamy, obligują nas do angażowania zasobów psychicznych w niewspółmiernie większym procencie niż nasi przodkowie. Nie mamy często czasu na regenerację naszego organizmu, bo staramy się sprostać coraz to nowym wyzwaniom, stąd jesteśmy często zmęczeni, mamy problemy z nadążeniem za stawianymi przed nami zadaniami. Organizm człowieka posiada ogromne możliwości adaptacyjne i jest w stanie wiele wytrzymać, ale nie dzieje się to bez uszczerbku na jego kondycji. Ciągłe jego obciążenie powoduje często nieodwracalne skutki rozłożone w czasie.
Czytaj więcej
Dieta dla seniora: klucz do zdrowia i energii
W miarę starzenia się organizmu zmieniają się potrzeby żywieniowe. Odpowiednia dieta może przyczynić się do poprawy jakości życia, zapobiegać chorobom przewlekłym oraz wspierać zachowanie energii i dobrego samopoczucia. Jakie produkty powinny znaleźć się w jadłospisie seniora, a czego należy unikać? Oto najważniejsze wskazówki.
Czytaj więcej
Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 3173 opinii
pixel