Darmowa wysyłka od 250,00 zł

Blog

Kamień nazębny
Kamień nazębny to zmineralizowana płytka nazębna. Jest on widoczny gołym okiem. Jego chropowata powierzchnia łatwo ulega przebarwieniom barwnikami pochodzącymi ze spożywanych pokarmów. Tak więc u osób często pijących kawę lub herbatę oraz u palących papierosy kamień nazębny będzie bardziej widoczny. W odróżnieniu od osadu, który ma miękką konsystencję, kamień nazębny jest na tyle twardy, że nie można go usunąć stosując domowe sposoby higieny jamy ustnej, takie jak szczotkowanie zębów, nitkowanie powierzchni stycznych czy płukanie jamy ustnej antybakteryjnymi płukankami.
Czytaj więcej
Rehabilitacja po urazie
Rehabilitacja po urazach jest niezbędna, szczególnie istotna u osób w wieku senioralnym, ponieważ każdy uraz, złamanie, skręcenie lub zwichnięcie skutkuje unieruchomieniem kończyny na dłuższy czas. W związku z tym, kończyna pozbawiona jest ruchu, a tym samym pracy mięśni. Mięśnie stają się wiotkie i słabsze. Prowadzi to do stanu, w którym ochrona mięśniowa nie jest wystarczająco stabilna by utrzymać kościec w bezpiecznej pozycji.
Czytaj więcej
Profilaktyka - czyli jak zadbać o dobrą kondycję układu sercowo-naczyniowego
W dzisiejszych czasach przy obecnym wszechogarniającym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze, a mianowicie o zdrowiu. Codzienne wyzwania i obowiązki, jakie wypełniamy, obligują nas do angażowania zasobów psychicznych w niewspółmiernie większym procencie niż nasi przodkowie. Nie mamy często czasu na regenerację naszego organizmu, bo staramy się sprostać coraz to nowym wyzwaniom, stąd jesteśmy często zmęczeni, mamy problemy z nadążeniem za stawianymi przed nami zadaniami. Organizm człowieka posiada ogromne możliwości adaptacyjne i jest w stanie wiele wytrzymać, ale nie dzieje się to bez uszczerbku na jego kondycji. Ciągłe jego obciążenie powoduje często nieodwracalne skutki rozłożone w czasie.
Czytaj więcej
Dieta dla seniora: klucz do zdrowia i energii
W miarę starzenia się organizmu zmieniają się potrzeby żywieniowe. Odpowiednia dieta może przyczynić się do poprawy jakości życia, zapobiegać chorobom przewlekłym oraz wspierać zachowanie energii i dobrego samopoczucia. Jakie produkty powinny znaleźć się w jadłospisie seniora, a czego należy unikać? Oto najważniejsze wskazówki.
Czytaj więcej
Propolis – naturalne wsparcie zdrowia
Propolis, zwany także kitem pszczelim, to naturalna substancja produkowana przez pszczoły. Powstaje z żywicy zbieranej z drzew i wzbogacanej enzymami pszczół. Od wieków ceniony jest za swoje wszechstronne właściwości prozdrowotne, co czyni go jednym z najcenniejszych darów natury dla ludzkiego organizmu.
Czytaj więcej
Czosnek - naturalny antybiotyk i smaczny kulinarny dodatek
Zapach tej rośliny według legend odstrasza wampiry, a w rzeczywistości wielu ludzi również go nie znosi, choć zdarzają się i jego zwolennicy. Niewątpliwie jest intensywny i łatwo go rozpoznać. Ale czosnek to przecież nie tylko zapach. Znakomicie sprawdza się jako dodatek do potraw, nadając im wyjątkowy smak. Właśnie dlatego jest ceniony w kuchni bardzo wielu krajów.
Czytaj więcej
ANANAS Bogate źródło witamin i związków aktywnych
Ananas to popularny egzotyczny owoc, praktycznie stale dostępny na krajowym rynku. W minionym okresie kojarzony głównie z ekskluzywnym dodatkiem do deserów, dostępnym w puszkach w postaci charakterystycznych krążków zatopionych w syropie. Dziś coraz częściej stosowany jako świeży. Z punktu widzenia botanicznego ananas jest owocostanem (owocem złożonym) rośliny ananas zwyczajny Ananas comosus L. (Merr.) z rodziny Bromeliaceae (bromeliowate). Roślina w stanie dzikim występuje w Ameryce Południowej (Brazylia), uprawiana jest w wielu krajach.
Czytaj więcej
Nie zapomnij o witaminach
Nie ulega wątpliwości, iż witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak większości witamin organizm sam nie wytwarza, dlatego muszą zostać przyjęte z pożywieniem. Dobrze zbilansowana dieta, czyli dieta urozmaicona i obfitująca w warzywa oraz owoce, zapewni nam odpowiednią ilość tych elementów. Pewnym wyjątkiem od tej zasady jest jednak witamina D3. Wynika to stąd, iż powstaje ona w naszej skórze pod wpływem promieniowania UVB. Z kolei witamina K może być syntetyzowana w naszych jelitach dzięki bakteriom jelitowym. Jednak ilości powstające w organizmie są zbyt małe w stosunku do zapotrzebowań, dlatego te witaminy również należy uzupełniać odpowiednią dietą.
Czytaj więcej
Naturalne lekarstwo, czyli czarny BEZ
Napary z kwiatów czarnego bzu są używane przede wszystkim przy przeziębieniach, pomagają bowiem w leczeniu nieżytu nosa oraz łagodzą stan zapalny dróg oddechowych. Ale można stosować je również przy chorobach reumatycznych. Z owoców natomiast wykonuje się zwykle odwary, które używane są w leczeniu migreny, nerwobóli, biegunki, chorób reumatycznych, i neurologicznych, a ze względu na ich właściwości odtruwające także przy zaburzeniach przemiany materii.
Czytaj więcej
Wpływ kwasów Omega-3 na skórę, włosy i paznokcie – moc natury w trosce o urodę
Kwasy tłuszczowe Omega-3 to składnik, o którym często myślimy głównie w kontekście zdrowia serca czy mózgu. Jednak korzyści tych tłuszczów sięgają znacznie dalej – mają one bowiem zbawienny wpływ na naszą skórę, włosy i paznokcie. Dla farmaceutów, którzy codziennie doradzają pacjentom w zakresie zdrowego stylu życia i suplementacji, znajomość tych efektów może być nieoceniona.
Czytaj więcej
Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 2824 opinii
pixel