Darmowa wysyłka od 250,00 zł
VICKS ANTIGRIP proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku pomarańczowym, 10 saszetek

VICKS ANTIGRIP proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku pomarańczowym, 10 saszetek

  • Vicks SymptoMed to produkt leczniczy, który łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak ból gardła, bóle mięśni i głowy, katar, zatkany nos oraz gorączkę. Pomaga w zwalczaniu typowych dolegliwości związanych z infekcjami górnych dróg oddechowych.
5.00/5.002 opinie
Rozmiar
21,29 zł
brutto / szt.
(2,13 zł / szt.)
Cena regularna / szt.
Możesz kupić także poprzez:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w której aptece kupisz od ręki
VICKS ANTIGRIP proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku pomarańczowym, 10 saszetek
VICKS ANTIGRIP proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku pomarańczowym, 10 saszetek
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.
Opis produktu

Vicks Antigrip (650 mg + 16 mg + 4 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku pomarańczowym, 10 saszetek


Substancje czynne: Paracetamol, fenylefryna, chlorfenamina

Vicks Antigrip to produkt leczniczy stosowany w celu łagodzenia objawów przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych. Jego składniki aktywne skutecznie działają na redukcję takich objawów jak gorączka, ból głowy, bóle mięśni, katar, uczucie zatkanego nosa oraz ból gardła.

Działanie substancji czynnych:

  • Paracetamol obniża gorączkę i łagodzi ból, zmniejszając aktywność enzymów odpowiedzialnych za produkcję substancji wywołujących stan zapalny.
  • Fenylefryna redukuje obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, pomagając w udrożnieniu dróg oddechowych i zmniejszeniu kataru.

  • Chlorfenamina działa przeciwhistaminowo, łagodząc objawy alergiczne oraz mając działanie uspokajające i przeciwobrzękowe, które wspomaga działanie fenylefryny.

Wskazania:

Produkt leczniczy Vicks Antigrip jest wskazany do objawowego leczenia przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych. Pomaga łagodzić objawy takie jak:

  • gorączka,

  • uczucie zatkanego nosa,

  • nadmiar wydzieliny z nosa (katar),

  • bóle głowy, mięśni oraz gardła.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Przeciwwskazaniem do stosowania są także:

  • choroby serca, wątroby i ciężka niewydolność nerek,

  • nadciśnienie tętnicze,

  • nadczynność tarczycy,

  • cukrzyca,

  • jaskra z wąskim kątem przesączania,

  • jednoczesne stosowanie innych produktów leczniczych zawierających paracetamol,

  • stosowanie inhibitorów MAO w trakcie leczenia lub w okresie 2 tygodni przed jego rozpoczęciem,

  • wiek poniżej 18. roku życia oraz powyżej 65. roku życia (ze względu na dużą dawkę paracetamolu),

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

Dawkowanie:

Preparat do stosowania doustnego. Zawartość saszetki należy rozpuścić w około 100 ml (pół szklanki) gorącej, ale nie wrzącej wody. Należy wypić natychmiast po ostudzeniu do odpowiedniej temperatury.

  • Dorośli: 1 saszetka co 6–8 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekroczyć 4 g.

  • Dorośli pacjenci o masie ciała poniżej 50 kg, pacjenci z zespołem Gilberta, odwodnieni, długotrwale niedożywieni lub z przewlekłą chorobą alkoholową: 1 saszetka 2–3 razy dziennie w odstępach 6–8 godzin.

  • Pacjenci z łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby: nie więcej niż 2 saszetki dziennie, zachowując co najmniej 8-godzinną przerwę między dawkami.

Działania niepożądane:

Podobnie jak inne leki, Vicks Antigrip może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić:

  • senność, nadmierne uspokojenie,

  • nudności, wymioty,

  • osłabienie mięśniowe, drżenie, zaburzenia koordynacji,

  • sucha błona śluzowa jamy ustnej i nosogardzieli,

  • zaburzenia smaku i zapachu,

  • problemy żołądkowo-jelitowe, trudności z oddawaniem moczu,

  • reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka, wstrząs anafilaktyczny),

  • nadmierna potliwość, podwójne widzenie.

Dodatkowe informacje:

  • Produkt może dać pozytywny wynik w badaniach antydopingowych.

  • Należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn po przyjęciu preparatu, ze względu na możliwość wystąpienia zawrotów głowy i senności.

  • Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku.

Podmiot odpowiedzialny:

WICK Pharma, Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH, Sulzbacher Str. 40-50, D-65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby dowiedzieć się więcej o stosowaniu produktu leczniczego, przeciwwskazaniach, działaniach niepożądanych oraz dawkowaniu. Niewłaściwe stosowanie może zagrażać zdrowiu.

Parametry produktu
Postać
gran.do sporz.roztw.doust.
opakowanie
Dawka
(650mg+16mg+4mg)/sasz.
Opakowanie
10 sasz.
Lek na receptę
nie
Pojemność
10 sasz.
150 ml
200 ml
250 ml
Rodzaj
Suplement diety
BLOZ
7053752
Limit sprzedaży
30
Usmiechnięta aptekarka

Zapytaj farmaceutę

Zadaj pytanie, a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie

5.00
Liczba wystawionych opinii: 2
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo pomocny przy przeziębieniu. Mężowi pomógł.
2024-11-14
Alicja, Wrocław
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
ok
2024-10-21
Barbara, Białystok
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 2827 opinii
pixel