Sinumedin aerozol do nosa (1,5mg+2,5mg) 15ml
- Lek Sinumedin skutecznie łagodzi katar, udrażnia nos i zatoki przynosowe, ułatwia oddychanie i wykazuje działanie przeciwbakteryjne.
Sinumedin aerozol do nosa (1,5mg+2,5mg) 15ml
Mepyramini maleas + Phenylephrini hydrochloridum
Sinumedin to lek w formie aerozolu do nosa, wskazany do stosowania w przypadku zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa (kataru) oraz kataru alergicznego. Łagodzi objawy kataru, udrażnia nos i ujścia zatok przynosowych, ułatwia oddychanie.
Dawkowanie
Podanie donosowe. Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 2 dawki rozpylone do każdego przewodu nosowego co 4-6 godzin. Nie należy stosować częściej niż 5 razy na dobę ani dłużej niż przez 3 dni.
Skład
1 ml aerozolu zawiera:
- Mepyramini maleas (maleinian mepiraminy) – 1,5 mg
- Phenylephrini hydrochloridum (chlorowodorek fenylefryny) – 2,5 mg
Pojedyncza dawka zawiera 0,15 mg maleinianu mepiraminy oraz 0,25 mg chlorowodorku fenylefryny.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub inne składniki leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat. Nie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową lub nieżytem nosa wysychającym. Nie stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
Ważne informacje
Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotką lub skonsultować z lekarzem bądź farmaceutą. Produkt leczniczy powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami i przez określony czas.