Darmowa wysyłka od 250,00 zł
Polfa-Łódź Paracetamol 500 mg, 10 tabletek
Nowość

Polfa-Łódź Paracetamol 500 mg, 10 tabletek

  • Skuteczny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy dla dzieci i dorosłych, bezpieczny dla żołądka.
Rozmiar
3,90 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Możesz kupić także poprzez:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w której aptece kupisz od ręki
Polfa-Łódź Paracetamol 500 mg, 10 tabletek
Polfa-Łódź Paracetamol 500 mg, 10 tabletek
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.
Opis produktu

Skuteczna ulga w bólu i gorączce dla całej rodziny

Paracetamol Polfa-Łódź 500 mg to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który łagodzi objawy różnego rodzaju bólu oraz pomaga w redukcji gorączki. Dzięki swojej formule nie działa drażniąco na żołądek, nie wpływa na krzepnięcie krwi ani nie wywołuje typowych działań niepożądanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Polecany dorosłym oraz dzieciom powyżej 9. roku życia.

Właściwości i korzyści

  • Skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
  • Nie zawiera substancji drażniących żołądek.
  • Może być stosowany u osób z nadwrażliwością na NLPZ.
  • Lek wolny od sodu – odpowiedni dla osób na diecie niskosodowej.
  • Odpowiedni dla kobiet w ciąży przy zachowaniu ostrożności.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku:

  • w przypadku uczulenia na paracetamol lub inne składniki leku,
  • w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
  • przy przewlekłym alkoholizmie.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 15 lat (waga > 55 kg):

    • 1–2 tabletki (500–1000 mg) co 4 godziny, maks. 6 tabletek (3000 mg) na dobę.
  • Dzieci i młodzież:

    • 9–12 lat: 1 tabletka, maks. 3–4 razy dziennie.
    • 12–15 lat: 1 tabletka, maks. 4–6 razy dziennie.

Sposób użycia

Tabletkę należy połknąć, popijając wodą. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni (gorączka) lub 5 dni (ból), należy skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić bardzo rzadko, m.in.:

  • reakcje alergiczne (np. wstrząs anafilaktyczny),
  • zaburzenia czynności wątroby i nerek,
  • zmiany skórne (np. wysypka, świąd),
  • kwasica metaboliczna u osób przewlekle chorych.

Środki ostrożności

  • Unikać jednoczesnego stosowania innych leków zawierających paracetamol.
  • Nie spożywać alkoholu podczas stosowania leku.
  • Zachować ostrożność w przypadku chorób wątroby, nerek, niedożywienia i odwodnienia.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 9. roku życia.
Parametry produktu
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
URGO Sp. z o.o.Więcej
Adres: Aleje Jerozolimskie 142 BKod pocztowy: 02-305Miasto: WarszawaKraj: PolskaAdres email: kontakt@pl.urgo.com
Pojemność
10 tabletek
Postać
Tabletki
Rodzaj
Lek OTC
Usmiechnięta aptekarka

Zapytaj farmaceutę

Zadaj pytanie, a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 3016 opinii
pixel