Paracetamol Hasco Forte zawiesina 0,24g/5ml x 85ml
- Paracetamol Hasco Forte, 240mg/5ml to lek wydawany bez recepty dla niemowląt i dzieci o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Opis produktu
Paracetamol Hasco Forte zawiesina 0,24g/5ml x 85ml
Wskazania
- Bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, ból towarzyszący wyrzynaniu zębów)
- Gorączka
- Odczyny poszczepienne
Sposób użycia
U niemowląt do 3. mż. o mc.
Dzieci:
Zwykle 10–15 mg/kg mc. lub w zależności od wieku:
0.–3. mż. (do 4 kg mc.) 60 mg
4.–8. mż. (do 7 kg mc.) 96 mg
9.–11. mż. (do 8 kg mc.) 120 mg
1–2 lat (do 10,5 kg mc.) 156 mg
2–3 lat (do 13 kg mc.) 192 mg
4–5 lat (do 18,5 kg mc.) 288 mg
6–8 lat (do 24 kg mc.) 360 mg
9–10 lat (do 32 kg mc.) 480 mg
11–12 lat (do 45,6 kg mc.) 684 mg.
Dawkę można powtarzać do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4–6 godzin.
Składniki
5 ml zawiesiny doustnej zawiera substancję czynną Paracetamol 240mg
Parametry produktu
Postać
zaw.doust.
Dawka
240 mg/5ml
Lek na receptę
nie
Pojemność
85 ml
Limit sprzedaży
30
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię