Darmowa wysyłka od 250,00 zł
PARACETAMOL Biofarm 500mg,  50 tabletek

PARACETAMOL Biofarm 500mg, 50 tabletek

  • Paracetamol Biofarm stosuje się w celu łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu i nasileniu, takim jak ból głowy (w tym migrenowy), ból zębów, ból menstruacyjny oraz bóle związane z grypą i przeziębieniem.
Rozmiar
10,97 zł
brutto / szt.
(0,22 zł / szt.)
Cena regularna / szt.
Możesz kupić także poprzez:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w której aptece kupisz od ręki
PARACETAMOL Biofarm 500mg,  50 tabletek
PARACETAMOL Biofarm 500mg, 50 tabletek
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.
Opis produktu

Paracetamol Biofarm 500mg,  50 tabletek

 Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum). 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Działanie

Paracetamol Biofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Działa poprzez hamowanie aktywności enzymu cyklooksygenazy w ośrodkowym układzie nerwowym, co zmniejsza wydzielanie prostaglandyn odpowiedzialnych za ból i gorączkę. Paracetamol nie ma działania przeciwzapalnego i jest łagodniejszy dla żołądka niż niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), jak np. kwas acetylosalicylowy.

Wskazania

Paracetamol Biofarm stosuje się w celu łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu i natężeniu, takim jak:

  • bóle głowy, w tym migrenowe
  • bóle zębów
  • bóle mięśniowe, kostno-stawowe
  • bóle menstruacyjne
  • bóle związane z grypą i przeziębieniem
  • bóle nerwobólowe

Stosuje się również w celu obniżenia gorączki towarzyszącej infekcjom, takim jak grypa czy przeziębienie.

Dawkowanie

Zalecana dawka to:

  • Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1-2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu) doraźnie, w razie potrzeby można przyjmować kolejne dawki co najmniej 4 godziny po poprzedniej. Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek (4000 mg paracetamolu).
  • Dzieci w wieku 6-12 lat: ½-1 tabletki, z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych.

Nie należy stosować leku przez okres dłuższy niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Paracetamol Biofarm w przypadku:

  • uczulenia na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • choroby alkoholowej
  • dzieci poniżej 6. roku życia (ograniczenie związane z postacią leku)

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Paracetamol Biofarm może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Reakcje nadwrażliwości (np. obrzęk twarzy, języka, trudności w połykaniu, pokrzywka)
  • Złe samopoczucie
  • Niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi)
  • Zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych

Rzadko mogą wystąpić poważniejsze reakcje, takie jak zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek lub białych krwinek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu (4000 mg), ponieważ może to prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby.
  • Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent stosuje leki nasenne, przeciwpadaczkowe, antybiotyki, leki przeciwzakrzepowe, czy inne preparaty zawierające paracetamol.
  • W przypadku zaburzeń czynności wątroby, nerek, a także u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
  • U pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy może występować większe ryzyko uczulenia na paracetamol.
  • Nie należy stosować leku z alkoholem, ponieważ może to zwiększać ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Paracetamol Biofarm można stosować w czasie ciąży i karmienia piersią, jednak należy to robić tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Należy stosować możliwie najmniejszą dawkę i przez jak najkrótszy okres. W przypadku długotrwałego stosowania lub w razie wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Nie stosować leku po upływie terminu ważności, który jest podany na opakowaniu.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które pacjent stosuje, w tym lekach dostępnych bez recepty, ziołowych preparatach oraz suplementach diety, ponieważ Paracetamol Biofarm może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami (np. inhibitorami MAO, metoklopramidem, kolestyraminą, rifampicyną, czy doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi).

Parametry produktu
Postać
tabl.
Dawka
500 mg
Opakowanie
50 tabl.
Lek na receptę
nie
Pojemność
50 tabl.
Usmiechnięta aptekarka

Zapytaj farmaceutę

Zadaj pytanie, a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 2827 opinii
pixel