Darmowa wysyłka od 250,00 zł
Ibuprofen Aflofarm 0,4g  20 tabletek

Ibuprofen Aflofarm 0,4g 20 tabletek

  • Ibuprofen to lek stosowany w łagodzeniu bólu, stanów zapalnych i gorączki.
Rozmiar
7,64 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Możesz kupić także poprzez:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w której aptece kupisz od ręki
Ibuprofen Aflofarm 0,4g  20 tabletek
Ibuprofen Aflofarm 0,4g 20 tabletek
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.
Opis produktu

Ibuprofen Aflofarm 0,4g, 20 tabletek

Skład: 1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu (substancja czynna), oraz substancje pomocnicze: hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek (E171), mieszanka białego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

Działanie:

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest stosowany w łagodzeniu bólu o umiarkowanym nasileniu, w stanach zapalnych oraz w obniżaniu podwyższonej temperatury ciała.

Dawkowanie:

  • Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: początkowo 1 do 2 tabletek, a następnie w razie potrzeby 1 do 2 tabletek co 4-6 godzin.

  • Nie należy przekraczać 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.

  • Tabletki należy popić wodą.

  • Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez jak najkrótszy czas.

Opakowanie:

20 tabletek.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla dzieci.

Uwagi:

  • Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  • Produkt leczniczy może być stosowany wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem.

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub inne składniki leku.

  • W wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, szczególnie z perforacją lub krwawieniem.

  • Alergia na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ.

  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.

  • Stosowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2.

  • Skaza krwotoczna.

  • III trymestr ciąży.

Interakcje z innymi lekami:

  • Ibuprofen może zwiększać ryzyko działań niepożądanych w połączeniu z innymi NLPZ, kortykosteroidami, lekami przeciwzakrzepowymi, lekami moczopędnymi i przeciwnadciśnieniowymi, litem oraz metotreksatem.

  • Stosowanie jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym może zwiększać ryzyko działań niepożądanych.

Działania niepożądane:

  • Niezbyt często: bóle brzucha, niestrawność, nudności, bóle głowy, zawroty głowy, pokrzywka, świąd.

  • Rzadko: biegunka, zaparcia, wzdęcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęki.

  • Bardzo rzadko: uszkodzenia wątroby i nerek, zaburzenia krwi, reakcje skórne, depresja, zaburzenia emocjonalne.

Producent:

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice.

Ostrzeżenia:

  • Produkt przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Stosowanie długoterminowe powinno odbywać się pod nadzorem lekarza.

  • Może powodować działania niepożądane, w tym uszkodzenie przewodu pokarmowego, wątroby i nerek, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu lub w wyższych dawkach.

Zalecenia:

Ibuprofen Aflofarm stosować zgodnie z zaleceniami, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub nasilenia działań niepożądanych skonsultować się z lekarzem.

Parametry produktu
Postać
tabl.draż.
Dawka
400 mg
Lek na receptę
nie
Pojemność
20 tabl. (2 blist. po 10 tabl.
Limit sprzedaży
30
Usmiechnięta aptekarka

Zapytaj farmaceutę

Zadaj pytanie, a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Prawdziwe opinie klientów
4.9 / 5.0 3016 opinii
pixel